isyan etme Chat Yap

isyan etme Chat Yap

isyan etme Chat Yap

Mali krizler, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik çalkantılar, uluslarası siyasi ilişkiler, komşularımız arasında çıkan petrol savaşları, ambargolar, deveülasyonlar, titan zincirleri, vaat üzerine kurulmuş saadet halkaları ve dolandırılan insanlar belli bir dönemde ülkecek tüm vatandaşımızı direkt veya dolaylı olarak etkilemişti. İçinde bulunulan durumda parası olan orta halli bir kesimin hortumlanan bankalarda paralarının buhar olmasına, gariban vatandaşın ise hayatının daha da geriye gitmesi, kemer sıkma politikalarının akabinde yapılanın sadece kağıt üzerinde ülkemiz için iyileştirme çabaları olmaktan ileri gidememesi gibi bir 2000 krizi yaşadık biz. Zenginin çok zengin, fakirin ise dahada fakirleştiği bir buhran sürecinde tüm dengeler değişmişti. İşte insanlar bu bunalım zamanlarında internette yeni bir kavramla tanıştı; chat.
isyan etmeden sohbet etme DamLaChat

Efektif olarak söylemleri ozamanlarda ağzımıza sakız oldu. İnternet cafeler veya sınırlarımız dahilinde kullandığımız bilgisayarlarımız sayesinde sohbet keşfettik. Tanımadığımız insanlarla hayali ihracatlar, iş planları kurmaya yapmaya başladık sanal mecrada. Kimimiz cebinde ki sermayesi kadar bu hayallerini faaliyete geçirdi. Nasıl oldu, Bursada yaşayan y isimli bir vatandaş baktı ki zeytin işi karlı değil, sattı zeytinliklerini, sanal alemde Adanadan tanıştığı x kişisinin teşvikiyle sermayesini pamuğa gömdü. Tabi ki Bursalı y kestiremedi ağır vergileri, ulaşım ücretlerini mazot zamlarını.. Birbimizi sohbet üzerinden ya gaza getirip batırdık, ya da dolandırıldık birileri tarafından. Ekonomik krizden etkilenen vatandaşımıza da yine 2. bir darbe de aklı selim bazı uyanık memleketlilerinden gelmiş oldu.

Ekonomi ve buhran dönemlerinde birde yurtdışı menşeili ithal dolandırıcı ablalarımız türedi. Peki ne yaptı bu ablalarımız? Ateşli kızlarla sohbet sitesi adı altında sitelere kendilerine ait olmayan resimleri koyarak cebinde üç kuruşu kalan abilerimizi aşk ayağına üç kuruşlarından da etti. Gerçi bu evlenme vaadiyle dolandırılan abilerimiz günümüzde de mevcuttur. Çağ olmuş internet çağı, mobil sohbet üzerinden dolandırılan abilerimizinde sayıları epey fazladır. Yani içindeki ekonomik buhrana isyan etme sohbet et sloganı bazı fırsatçılara tavuk kümesindeki tilki gibi cazip geldi. O yüzden sanal mecrayı çok dikkatli değerlendirmek ve geçmişteki yaşanan olaylardan ders almak önemlidir.

DamlaChat.Com,Avrupa Chat,Avrupa Sohbet,Almanya Çet,Sohbet siteleri,Sohbet Odalari,Chat Kanallari,Chat Sohbet,Türkiye sohbet,mynet izmir,Chat

07 Ekim 2018 - 01:38

admin

836 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


DamlaChat.Com Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.