İrc sohbet chat nedir bugunku konumuzda irc nedir onu anlatcam

İrc sohbet chat nedir bugunku konumuzda irc nedir onu anlatcam

İrc sohbet chat nedir bugunku konumuzda irc nedir onu anlatcam

Evet arkadaşlar bugunku konumuz irc sohbet chat nedir kisa bir sekilde anlatmaya çalişcam
Etrafımızda pek çok insan aynı anda internette sohbet ediyor.damlachat
Düşünmemiz gereken ise şu, biz bir bilgisayar ile internete bağlanabiliyoruz, farklı insanlarla aynı anda internete bağlıysak eğer o zaman o insanlarla gerçek zamanlı olarak, karşılıklı sohbet edebiliriz.
İnternete bağlıyken ve sohbet ediyorken yazdıklarımız anında karşımızdaki insana gönderilir, karşıda ki insanın yazdıkları da anında bizim bilgisayarımızda görünür. İnternete giriş yaparak sohbet (Chat) ettiğimiz IRC’nin (Internet Relay Chat) kısa özü bu.
Herkes internette farklı chat sitesinde sohbet eder ama IRC’nin esası: chat sunucusuna giriş yapmak için bir IRC programı indirdikten ve internete giriş yaptıktan sonra bu programa IRC sunucularının isimlerini(adreslerini) yazar ve bu sunuculara giriş yaparız.

irc sohbet ile ilgili görsel sonucu
Edindiğimiz IRC programı bize giriş yaptığımız sunucudaki sohbet edebileceğimiz odalarını gösterir. Bu chat odalarından herhangi birine girip, o odada sohbet için bekleyen diğer kullanıcılarla anında yazışabilir ve güzel bir arkadaşlık/dostluk ortamı kurabiliriz.damlachat-damla chat
IRC Sohbet yazışarak gerçekleştirilir, metin tabanlıdır. Internet üstünden metin tabanlı olan ve çok yaygın kullanılan bir diğer chat programı ise mIRC‘dir.
Eğer herhangi bir mIRC programınız yoksa web girişi ile giriş yapabileceğiniz chat odaları olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yani herhangi bir IRC yazılımıyla IRC chat sunucusuna giriş yapmak yerine, web sayfasına giriş yaparak girmek istediğiniz chat sunucusunu yazarak giriş yapabilirsiniz. Web ile de sohbetimizi bu şekilde de devam ettirebiliriz.2018 taze paylasim damlachat.com  olsun

damlachat,damla chat,damla chat siteleri,damla cafem,damla mobil,mobil sohbet,tutkuyuz,sohbet,chat

05 Kasım 2018 - 06:27

admin

1.124 views

0 Yorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


DamlaChat.Com Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.