Hayatını Kaybeden Usta Oyuncu Kemal İnci

Hayatını Kaybeden Usta Oyuncu Kemal İnci

Hayatını Kaybeden Usta Oyuncu Kemal İnci’nin Lenf Kanserini Yendiği Ortaya Çıktı

İzmir’de evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden usta oyuncu Kemal İnci’nin lenf kanserini yeni yendiği ortaya çıktı.

Birçok sinema, tiyatro ve dizi projesinde yer alan 85 yaşındaki usta oyuncu kemal inci, izmir’in Karşiyaka ilçesine bağlı Şemikler semtindeki evinde uykuda kalp krizi geçirerek vefat etmişti. Usta oyuncunun yakın zaman öne kanser hastalığını yendiği ortaya çıktı.

“BUNU DA YENDİM DEDİ KALP KRİZİ GEÇİRDİ”

İnci’nin apartmanının önüne ayakkabısı konulurken, evine 15 gün önce taşındığı öğrenildi. Aynı zamanda bir diğer usta oyuncu bilal inci nin oğlu olan Kemal İnci’nin yeğeni Murat İnci, acılarının büyük olduğunu belirterek, “Amcam buraya taşınalı 15 gün olmuştu. ürkmez orhanlı‘da 25 sene oturdu. Ancak artık bahçe işleri ağır geldiği için buraya yerleşmeye karar vermişti. 5 aydır da lenf kanseri nedeniyle kemoterapi görüyordu. 10 gün önce sonuçları aldık ve çok iyi çıkınca kutladık. ‘Bunu da yendim’ dedi ama maalesef kalp krizinden vefat etti. Şaşkınlık içindeyiz. Çok üzgünüz” diye konuştu.

O ÇOK YÖNLÜ BİR SANATÇIYDI”

Kemal İnci’yi haftada birkaç gün ziyaret ettiğini, ölüm haberini ise komşularından aldığını kaydeden Murat İnci, şunları söyledi: “Amcam uykuda kalp krizi geçirmiş. Yeni taşınmış olmasına rağmen çok iyi komşulara sahipti. Ben de onlardan vefat haberini aldım. Eve daha tam olarak yerleşememişti. Duvara asmak istediği şeyleri daha asamamış, çekiç sehpada duruyordu. Fırsatı kalmadı zamanı yetmedi. Amcam, babam için de, oyuncu kızlarım için de Türk sinemasının başlangıcıdır. Acımız çok büyük. O çok yönlü bir sanatçıydı. Oyunculuğun yanında senaryo yazıyor, beste yapıyordu. En son Yeşilçam Anıları adında kitap çıkarmıştı. Bu kitabın ikincisini çıkarmak için de birlikte hazırlık yapıyorduk ancak zamanı yetmedi.” İnci’nin cenazesi yarın ikindi namazını takiben İzmir Karşıyaka Şemikler Camii’nden kalkacak.

KEMAL İNCİ KİMDİR?

Kemal İnci, 15 Mayıs 1933 tarihinde adana’da doğmuştur. Yeşilçam’ın kötü adam rollerinin unutulmaz ismi Bilal İnci’nin ağabeyidir. Ortaokuldan mezun olduktan sonra çadır ve gezici tiyatrolarda çalışmaya başladı. Daha sonra Yeşilçam setlerinde işçilik yapan Kemal İnci, bir süre sonra yönetmen olarak filmler çekmeye başladı. Set işçiliğinden sonra 1964yılında yönetmen olarak çalışmaya başladı ama bununla da yetinmeyerek filmlerde rol alarak oynamaya başladı. 1966 yılında da kardeşi Bilal İnci’yi de sinema oyuncusu yapmıştır. Kemal İnci, 1963 yılında evlendi, 46 yıl sonra 2009 yılında boşandı. Kemal İnci, kendine bir eş bulmak için 24 Mayıs 2015 tarihinde foxtv’de yayınlanmakta olan esra erol’un evlilik programına katıldı.

01 Ekim 2018 - 05:38

admin

972 views

0 Yorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


DamlaChat.Com Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.