Arada kafa dagitacaginiz zamanlar oldunda veya dertlesmek istedinizda DamlaChat.Com yaninizda

Arada kafa dagitacaginiz zamanlar oldunda  veya dertlesmek istedinizda DamlaChat.Com yaninizda

Arada kafa dagitacaginiz zamanlar oldunda veya dertlesmek istedinizda DamlaChat.Com yaninizda

Gazetede, otobüs durağında ki ilanlarda iş aranıyor, işçi aranıyor gibi ilanlara çok sık rastlarız gündelik yaşantımızda. Ben bizzat bu gözlerle çine ait ve tamamen çince olan bir sitede (ticaret yaptığım için çince sitelere translet yardımıyla giriyorum) gecelik kız arkadaş arıyoruz yazan bir arkadaşa rastlamıştım. O ilanı kim yazdı, acaba trol amaçlı bir yazı mıydı bilinmez ama Türk milleti olarak eğer birşeyi kafaya koymuşsak onu mutlaka başaran veya başarmak dahilinde tüm sınırlarımızı zorlayan inatçı bir toplumuz. Hadi diyelim ki o arkadaş çin den bir kız buldu ve dil sorununuda ortak dil İngilizce olgusuyla çözdü, kız mı türkiye’ye gelecek yoksa arakdaş mı çine gidecek? Yoksa amaç chat ve masumane mi bir yaklaşım mı?
Sıkılmadan Sohbet

Arama motorlarında ve sohbet sitesi içeriklerinde bu yazıya çok sık rastlanır halbu ki.Ben de uyanan mizah ya da paylaşma niteliği olgusu, köpek insanı ısırırsa haber değeri taşımaz ama insan köpeği ısırırsa haber olur olgusundan dolayı oluştu. Çoğu kişininde amacı sadece cinsellik ya da flört gibi duygu düşüncelerin aksine sadece yalnızğını gidermek, geyik yapmak veya oyun oynamak gibi gayet masumane düşüncelerde olabilir. Çünkü sosyal medya ya da sohbet siteleri milyonlarca amaçla kullanılır veya ziyaret edilebilir. Örnek türetmeye kalksak buna ne ömür yeter ne de zaman. O nedenle nedenleri değil önümüze çıkan somut örnekleri yorumluyoruz.

Hepimiz bizlere hergün çok farklı veya değişik gelen bi olay veya kişiyle karşılaşabiliriz. Mutahasıp görüşlü biriysek internet üzerinden mobil sohbet yaparken türbanlı bayan arkadaş ara kullanırız. Türbanlı bayanların kendi yaşam tarzımızda arkadaşımız, flörtümüz veya Gecelik dert sohbet arkadaşımız olmasını isteriz. Kişiden kişiye, yaşamsal ve coğrafi farklılıktan içinde bulunduğumuz mezhebe göre interneti kullanış amacımız veya mecralarımız değişkenlik gösterir. O nedenle kendi düşünce ve görüşlerimize paralel olgular hayatımızı çevrelediği gibi sanal olarakta bu beklentilerle hareket ederiz. Hayatta neye sahip olduğumuz değil kiminle paylaştığımız önemlidir. Bu nedenden ötürüde insan kendine sıcak gelen yakın hissetiği kişileri seçer kendine sanal veya reel..

07 Ekim 2018 - 01:16

admin

726 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


DamlaChat.Com Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.